Memurlara Yüksek Lisanstan Dolayı Yapılması Gereken Kademe İlerlemesi İçin Dilekçe

Memurlara yaptıkları tezli yüksek lisans, tezsiz yüksek lisans,doktora ve aldıkları formasyon için bir basamak kademe ilerlemesi yapılması yasayla belirlenmiştir. Bunun için yapmanız gereken işlem ise yukarıdaki hangi belgeye sahipseniz o belgeyle birlikte çalıştığınız kuruma bir dilekçe vermenizdir.

Burada öğretmenlerin dikkat etmesi gereken husus şudur: Dilekçeyi hiçbir şekilde Milli Eğitim Müdürlüğüne hitaben yazılmayacak ve oraya verilmeyecektir. Dilekçe kadronuzun bulunduğu okula hitaben yazılacak ve oraya verilecektir. Dilekçe ve belgeler üst yazıyla beraber okul idaresi tarafından Milli Eğitim Müdürlüklerine yollanacaktır. Bir diğer husus ise adaylığı kalkmamış öğretmenlerin kademe ilerlemesi Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından reddedilmektedir. Bu nedenle adaylık işlemlerinden sonra dilekçelerin verilmesini öneriyoruz. Yazımız ve dilekçe hakkında her türlü önerinizi, sorularınızı ve yorumlarınızı sayfa altında yorum sekmesine yapmanızı rica ediyoruz.

Yüksek lisans yapan memura verilmesi gereken kademe ilerlemesi için çalıştıkları kuruma vermeleri gereken dilekçe örneğini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Yüksek Lisans kademe ilerlemesi dilekçe örneğini indirmek için TIKLAYINIZ.

Sizi ilgilendirebilecek diğer dilekçelere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz…

Memurlar İçin Hizmet Birleştirme Dilekçesi

Liselerde Hazırlık Okuyan Memurlar İçin Gerekli İşlemler ve Dilekçe Örneği

Askerlik Sürelerin Hizmet Puana Eklenmesi ve Dilekçesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.