Özür Grubu Tayinlerinde 30 Eylül Baz Alınacak

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yaptığı açıklamada özür grubu tayinlerinde öğretmenlerin mağdur olmaması için 30 Eylül tarihini baz alacaklarını açıkladı. Bu durumda 2011 yılında atanan öğretmenlerin özür grubu tayinlerinden yararlanması mümün olacak. Özür grubu tayinlerini bekleyen öğretmenlere müjdeyi Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer verdi. Bu haber ile birçok öğretmenin yaşadı belirsizlikte ortadan kalkmış olacak.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yaptığı açıklamada KPSS ile öğretmen almaya devam edeceklerini fakat artık KPSS’nin 3 ayrı bölümden oluşacağını belirtti. Böylelikle gelecek seneden itibaren her öğretmen kendi alanından sınava giriş olacak.

Bakan Dinçer, ”Özür grubu atamalar ne zaman yapılacak-” sorusu üzerine  şunları kaydetti:

”Daha önceden Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerini daha erken alabiliyordu. Ağustos ayının başında veya Temmuz ayında öğretmen alabiliyordu. Dolayısıyla kıdem yılı hesaplanırken veya stajyerliğin kalkıp da memur olma şartıyla ilgili düzenlemeler hesaplanırken 30 Ağustos limit olarak belirlenmişti. Yönetmeliklerimizde de böyle durum. Ancak şimdi biz öğretmenlerimizi Ağustos ayı sonuna doğru aldığımız için büyük bir ihtimalle yönetmelikte bir değişiklik yapacağız ve bunu 30 Eylül’e çekeceğiz. Yine atamayı Ağustos ayında yapacağız ama kıdem süresi, yıl tamamlamasıyla ilgili hesaplamada limit olarak 30 Eylül’ü belirleyeceğiz. Çok büyük bir ihtimalle bir mağduriyetin doğmayacağını düşünüyoruz.”

Öğretmen

Öğretmen


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*