9.sınıf edebiyat konuları, 9.sınıf edebiyat konu anlatımı, 9.sınıf edebiyat konuları pdf, 9.sınıf edebiyat konu özetleri, 9.sınıf edebiyat konuları özet, 9.sınıf edebiyat konu başlıkları, 9 edebiyat konuları, 9.sınıf edebiyat ders konuları, 9.sınıf türk dili ve edebiyatı, 9.sınıf edebiyat, 9.sınıf türk dili ve edebiyatı konuları, 9.sınıf türk dili ve edebiyatı ders konuları, 9 edebiyat konu listesi

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Konuları (9.Sınıf Edebiyat Konuları + Video)

9.sınıflar Türk Dili ve Edebiyatı dersinin tüm konuları sıralamaya uygun bir şekilde aşağıdaki gibidir. İstediğiniz konuya tıklayarak gerekli konu anlatımlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca her konu başlığının altında ayrıntılı ders anlatım videosuna ve konuya özel hazırlanmış PDF/Slayt çalışma kağıdına ulaşabileceksiniz.

2021-2022 eğitim-öğretim yılı “9. sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Konuları” ünite bazlı olarak sıralı bir şekilde aşağıda listelenmiştir. 9.sınıf edebiyat konuları konuları güncel müfredata göre sıralanmış olup, bilgi edinmek istediğiniz konu başlığına tıklayarak ders notlarına ulaşabilirsiniz.

9. Sınıf Edebiyat Konuları

 1. Ünite: Giriş
 2. Ünite: Hikaye
 3. Ünite: Şiir
 4. Ünite: Masal / Fabl
 5. Ünite: Roman
 6. Ünite: Tiyatro
 7. Ünite: Biyografi – Otobiyografi
 8. Ünite: Mektup – E-Posta
 9. Ünite: Günlük – Blog

9.Sınıf Edebiyat Konuları

(9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 1.DÖNEM Konuları)

I.ÜNİTE: GİRİŞ

Okuma

Yazma

Düşünceyi Geliştirme Yolları

a. Yazma Tür ve Tekniklerini Tanıma
b. Yazma Sürecini Uygulama

Sözlü İletişim

* Yukarıda yer alan ders başlıklarına tıklayarak ilgili konu notlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca her notun altında derslerde kullanabileceğiniz “Slayt Sunusu” yer almaktadır.

Giriş Ünitesi Özet PDF I Giriş Ünitesi Video I Slayt

II.ÜNİTE: HİKAYE (ÖYKÜ)

Okuma

Yazma

* Yukarıda yer alan ders başlıklarına tıklayarak ilgili konu notlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca her notun altında derslerde kullanabileceğiniz “Slayt Sunusu” yer almaktadır.

Hikaye Ünitesi Özet PDF

IV. ÜNİTE: MASAL/FABL

4. Ünite Videosu I Slayt I PDF ⇐

(9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 2.DÖNEM Konuları)

VII.ÜNİTE: BİYOGRAFİ VE OTOBİYAOGRAFİ

[/rescue_box]

IX.ÜNİTE: GÜNLÜK VE BLOG

9 Edebiyat Konuları PDF

Yukarıdaki bağlantılardan “9.sınıf edebiyat Deniz Hoca PDF” dosyalarını indirebilirsiniz. Ayrıca “9.sınıf edebiyat konuları 2021” güncel başlıklarını da inceleyebilirsiniz. Deniz Hoca tarafından hazırlanan tüm “Edebiyat PDF” çalışma kağıtlarını “www.edebiyatciyim.com” sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Lisedeki tüm edebiyat dersleri için hazırlamış olduğumuz PDF çalışma kağıtlarına “Edebiyat Ders Notları” başlığından ulaşabilirsiniz.

Deniz Hoca 9.sınıf edebiyat konu anlatımlarının oynatma listesine aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

14 yorum

 1. Zeynep Çitekçi

  Merhaba türk dili ve edebiyatı dersi video anlatımınızı izledim sade ve anlaşılır gayet başarılı bir anlatımınız var.Ben türk dili ve edebiyatı öğretmeniyim anlattığınız ve burada bulunan notlarınızdan uzaktan eğitim sürecinde yararlanmak istiyorum.Bunun için sizden izin almak istiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim ben göreve yeni başladım öğrencilerime notlarınızın faydalı olacağını düşünüyorum.

 2. Merhaba öğretmenim, ilginize çok teşekkür ederim. Meslektaşımdan böyle bir yorum almak beni mutlu etti. Tabii ki çalışmalarımdan istediğiniz şekilde faydalanabilirsiniz, bunu bilmek dediğim gibi mutluluk verici benim için. Ben de bu süreçte 9.sınıf öğrencilerim için notlarımı tekrardan gözden geçirip sunuları notların altına ekliyorum, sizler de canlı derslerde bu slaytları kullanabilirsiniz. Şimdiden başarılar ve kolaylıklar dilerim.

 3. Bu zor süreçte bu siteyi tanımak benim için çok faydalı oldu. Sınıfta ders işlemek çok farklıydı ama ekran karşısında sizin sayenizde zorlanmadan dersimi işliyorum.

 4. hocam hayırlı günler kolay gelsin notlarınız hoşuma gitti gerçekten kullanmam da sakınca yoksa bende notlarınızdan kullanmak istiyorum emeğinize sağlık.

 5. Tabii ki kullanabilirsiniz, bundan memnuniyet duyarız.

 6. TÜM ÜNİTELERİN ÖZET PDF LERİNİ YAYIMLAR MISINIZ?

 7. Hepsini derslere paralel olarak yayımlayacağım.

 8. Emeğinize sağlık çok güzel ben de kullanıyorum harika kısa ve öz.

 9. 9. sınıf Roman konusunun sunusu yüklenir mi?

 10. Hocam gerçekten çok guzl ama nasıl kullanılıyor

 11. Çok güzel olmuş ellerinize sağlık

 12. çok güzel elinize saglık

 13. Gayet güzel bana çok lazım olucak inş sınavı da geçerim umarim iki 1 yada 2 gün sonra sınava girecem inş yüksek alırım ve geçerim ❤💖

 14. BAYILDIM

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.