Adios Seyahat Kartı

Sizlere bu yazımda sıkça kullandığım bir kart olan Yapı Kredi Adios kredi kartından bahsetmek istiyorum. Bu kart Yapı Kredi Bankası tarafından seyahat kartı olarak tasarlanmış ve sağladığı avantajlar bazen inanılır gibi değil.  Takip ettiğim forumda bu karta ayrı bir başlık açılmış, içine binlerce mesaj atılmış ve forumda yüzlerce kişi bu kartın avantajlarını kullanarak Amerika, Avrupa, Bangkok, Phuket Adaları ve birçok uzak doğu ülkesine bedava uçak bileti kazanmış. Yine forumu takip ettiğimde yüzlerce kişinin de bu kartın avantajlarından yararlanarak tatil beldelerinde neredeyse bedavaya otel rezervasyonu yaptığını gördüm. Peki, bu insanlar bedavaya nasıl tatil yapıp uçuyorlar?

Adios Kredi Kartı

Bunun için Yapı Kredi World kredi kartının kampanyalarını takip etmek gerekiyor. Özellikle sanal alışveriş sitelerinden yapılan alışveriş kampanyalarında Yapı Kredi Bankası  %20’lere varan puanlar vermektedir. Normal alışverişlerde üye iş yerleri dışında yapılan alışverişlerde World puan kazanma oranı çok düşük. Mesela 1 TL değerinde bir puan kazanmak için bazen On Binlerce liralık alışveriş yapmak gerekiyor. Bu da uçak bileti ve otel kampanyalarından yararlanmak için baya yüklü bir alışverişi zorunlu kılıyor. Ancak dediğim gibi sık sık yapılan World puan kampanyalarında bazen %20e yakın puan kazanabilmektesiniz. Bir de Yapı Kredi bankası sizin kartınıza belirli bir alışveriş tutarı karşılığında World puan yükleme taahhütünde bulunabilir. Yani telefonunuza mesaj gelerek size örneğin 2000 tl alışverişe 40 tl World puan diyebilir. Bunu banka size kendiliğinden mesaj atarak yapabilir ya da siz müşteri hizmetlerini arayarak yılda iki kez bu kampanyadan yararlanabilirsiniz. Böylece yüksek puanları toplama şansınız artıyor. Bu yüksek puanları toplarken Adios kredi kartının çok önemli bir özelliği daha ortaya çıkıyor. Yapı Kredi Bankasının diğer kredi kartlarında bahsettiğim yüksek puanlı kampanyalardan kazanacağınız puanlar size süreli olarak verilir. Yani %20 world puan kampanyasından 100 TL değerinde puan kazandınız. Banka size bunu belirli bir günde yükler ve derki 10 gün içinde kullanmazsan puanın silinir. Siz de bu nedenle o puanları bir an önce harcamak zorunda kalırsınız. Ancak kredi kartınız Adios ise süreli puanlar sizin kartınızdan kesinlikle silinmez. Bu da puan biriktirip topluca harcamanızı sağlar. Ayrıca bileti almak istediniz ya da otel rezervasyonu yapmak istediniz ancak puanınız yeterli değilse avans puan alma şansınız var. Burada dikkat etmeniz gereken husus ise avans puanlarınızı bir sene içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde avans puanlarınızı ceza olarak belirli katsayılarla ödemek durumunda kalabilirsiniz. Bu kampanyaları takip edip de puan biriktirenler ise bu puanlarını 7-8 kata kadar değerli kullanabiliyor. Örneğin, 200 TL puan biriktiren bir kişi bunu bazı otellerde 3-4 katı kadar kullanıp 800 TL yakın ücreti ödememiş oluyor.  Daha fazla puan biriktirenler de tatbikî daha yüksek ücretleri ödemekten kurtuluyor. Adios kart ile puanlarınızı nasıl daha değerli kullanabileceğinize dair bilgileri aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Adios Kart İle Puanlarınızın Kullanım Katsayısı

Adios Kart İle Puanlarınızın Kullanım Katsayısı

Aynı zamanda dönemsel kampanyalar yapan adios kart 499 TL’lik puana binlerce euroluk Amerika uçak biletini, 199 TL’lik puanla da Avrupa’ya yüzlerce euroluk uçak biletini bedavaya veriyor.  Böylelikle kazandığınız puanların fazlasıyla değerlendirmiş oluyorsunuz. Yurt dışına çıkma imkanı olmayanlar ise yurtiçi uçak, otobüs bileti alımlarında ya da otel rezervasyonlarında bu puanları yine değişen oranlarda çarparak kullanabilirler. Günümüzde çoğu kişinin cebinde birkaç bankaya ait kredi kartı bulunmakta. Zaten yapılması zorunlu olan çoğu alışverişimizde kredi kartı kullanmaktayız. Ancak burada dikkat etmemiz gereken husus hangi kartı kullanırsak bize avantajları daha fazla olur. Bu yazımda da size alışverişlerinizden kazanacağınız puanları fazlasıyla değerli kullanabileceğiniz kredi kartı olan Adiosu tanıtmaya çalıştım. Siz de aşağıda linkini vereceğim forumdonanım sitesinin sayfasından bu kartla ilgili kampanyaları takip edebilirsiniz. Forumdaki arkadaşların tecrübelerinden yararlanabilir ya da aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Bu forumdaki adios sayfasının en sevdiğim taraflarından biri de yurtdışına geziye giden arkadaşların yaşadıkları, gördükleri, kaldıkları yerlerin iyi ve kötü yanlarını bizlere anlatması böylece gittiğiniz yerlerde nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmenizdir. Özellikle hiç bilmediğimiz yerlerde neler yapmamız gerektiğini, nerelerde kalınması, nerelerden yemek yenilmesine kadar birçok şey hakkında bilgi sahibi olmaktayız böylece.  Forumdonanım sitesinin Adios kartıyla ilgili açılan ve içinde binlerce mesaj bulunan forum sayfası linkine BURADAN ulaşabilirsiniz.

adios

adios

Adios kart, Adios ve Adios Premium olmak üzere iki çeşitten oluşmaktadır. Adios Premiumu almak için daha önceden Yapı Kredi Bankası kredi kartınızın olması ve kart limitinizin en az 9.000 olması gerekmektedir. Adios Premium kartıyla harcadığınız puanlar Adios kredi kartına göre daha değerli olmaktadır. Adios kredi kartının yıllık kart ücreti 90 TL, Adios Premium kredi kartının yıllık kart aidatı ise 135 TL’dir. Ancak çoğu zaman müşteri hizmetlerini arayıp kart ücretine itiraz ettiğinizde kart aidatınız şartsız iade edilebilir ya da belirli bir tutar karşılığı iadesi sağlanabilir. Kart ücretini geri alamazsanız bile Adiosun bize sağladığı yararlar karşısında bu ücret önemsiz durmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.