Ahmet Ümit – Sultanı Öldürmek

Ahmet Ümit Polisiye romanlarıyla dikkat çeken ve polisiye romanlarıyla ülkemizde yeni bir sayfa açmış yazar. Ahmet Ümit yine bir polisiye romanıyla okurların karşısında. Ahmet Ümit’in yeni kitabı “Sultanı Öldürmek” nisan ayında raflardaki yerini aldı. “Sultanı Öldürmek” kitabı tam 517 sayfadan oluşan dev bir roman.

Ahmet Ümit bu romanıyla tekrar kendisini sevdirmeyi başarmıştır. Roman dili son derece akıcı. Roman şaşırtıcı bir sonla bitiyor. Son zamanlarda filmlerle gündeme gelen Fatih Sultan Mehmet bu kitapta da konu edilmiş. Kendini İstanbul Şişli’de işlenen bir cinayetin içinde bulan bir profesörün yaşadıklarını anlatıyor kitap. Bu cinayetten sonra olaylar Fatih Sultan Mehmet’e kadar uzanıyor. Kitabı okurken aynı zamanda tarihe de yolculuk yapmış oluyorsunuz.

Ahmet Ümit‘in yeni romanı “Sultanı Öldürmek” adlı romanın tanıtımı ise 8 Mayıs günü saat 14.30’da Şişli’de Hanımefendi sokağında yapılacak. Böylece Türkiye’de ilk kez bir edebiyat kitabının tanıtımı olayların geçtiği gerçek mekanda yapılacak. Romanın baş kahramanı olan profesör Şişli Hanımefendi sokakta yaşamaktadır. Hanımefendi sokağı bir süre trafiğe kapatılarak bir stand kurulacak ve Ahmet Ümit burada kitaplarını okuyucuları için imzalayacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.