Olasılıksız – Adam Fawer

En çok okunan kitapların başında gelen, birçok ödül kazanmayı başarmış bir romandır Olasılıksız. Kitap yayımlandığı 2005 yılından beri her yıl en çok okunan kitaplardan biri olmayı başarmıştır. Olasılıksız bilim kurgu tarzında yazılmış bir kitaptır.Dan Brown’un Da Vinci’nin Şifresi adlı kitabını sevenler için mutlaka okunması gereken kitapların başında gelmektedir. Kitabı bitirdiğiniz de uzun süre etkisinden çıkamıyorsunuz. Orijinal adı  İmprobable olan kitabın yazarı Adam Fawer‘dır. Şirin Yener tarafından Türkçeye kazandırılmış olan kitap 2006 yılında April Yayıncılık tarafından ülkemizde yayımlanmıştır. 

Kitap müthiş bir kurgu, olay örgüsü, zeka, merak ve akıcı bir dilden oluşmaktadır. Kitabı elinize aldığınızda hemen bırakamayacaksınız ve çok kısa bir sürede kitabı bitireceksiniz. Eğer sizi düşündürmeye zorlayan, hayalgücünüzün sınırlarını aşan, sizi hayalini bile kuramadığınız yerlere ve olaylara taşıyan kitaplardan hoşlanıyorsanız bu kitap tam da size göre. Tüm dünyayı etkileyebilecek bir film yapılmaya çok müsait bir kurguya sahip. Kitabını bile okurken sanki film izliyormuş havası verir kitap. Kitabın kahramanı birtakım deneylere maruz kalan  David Caine’nin bazı yeteneklere sahip olmasını anlatır. Deneylerden sonra David Caine geleceği görme yeteneğine sahip olmuştur. Olasılık hakkında da birçok ilginç bilgiye bu romanla ulaşmış olacaksınız. David Caine her işinde olasılık hesabı yapar ve özellikle bunu kumar oynarken uygular. Ancak olasılık her zaman gerçekleşmez. David Caine de olasılık ihtimalini daha da yukarıya taşımak için birtakım çalışmalar yapar. Ancak katıldığı bir deney sonrası hayatının çok farklı yönlere doğru gittiğini görür.

Kitaba yeni başladığınızda ilk sayfalar sizi sıkabilir ancak birazcık sabır göstererek kendinizi kaptırabileceğiniz bir kurgu var romanda. Böylesine güzelliklerle dolu olan kitap mutlaka herkes tarafından okunmalı. Kitabı okuduysanız ya da buradaki yazımı görüp okumaya karar verdiyseniz lütfen olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı burada paylaşalım. Okumaktan zevk alacağınız dakikalar diliyorum size.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.