tyt türkçe, tyt türkçe kanal önerileri, tyt türkçe kanal önerisi, tyt türkçe kanal önerisi 2023, tyt türkçe kanal önerisi 2024, tyt türkçe kanal önerisi youtube, tyt türkçe youtube kanal önerisi, tyt türkçe hangi kanalı izlemeli, en iyi tyt türkçe kanalı, en güzel tyt türkçe kanalı

TYT Türkçe Kanal Önerisi

TYT Türkçe kanal önerileri kapsamında sizlere üniversite yolculuğunuzda eşlik edecek ve faydasını göreceğiniz kanalların listesini, videolarını paylaşacağım. Böylelikle tüm TYT Türkçe dersini anlatan kanalları bir arada görüp hepsini test etme fırsatını bulacaksınız.

Tüm kanalları topluca görüp hepsini deneme fırsatı bulmanın en büyük avantajı kendinize en uygun öğretmeni ve ders anlatımını bulmanızın kolaylaşmış olmasıdır. Çünkü burada önemli olan abone sayısı ve popülerlik dışında size hitap edecek öğretmen ya da anlatış tarzını bulmaktır. Umarım sizler için faydalı bir liste olacaktır.

TYT Türkçe Kanal Önerisi 2023

Başta kendim olmak üzere Youtube’da TYT Türkçe anlatan öğretmenleri ve videolarını paylaşmaya başlıyorum. Lütfen sizler de düşüncelerinizi yorum olarak paylaşmayı unutmayın ki başka öğrencilere de fikir vermiş olalım.

Deniz Hoca

2018 yılından beri Youtube’da düzenli olarak 9-10-11-12.sınıf edebiyat ders videoları paylaşarak 100.000 aboneye ulaştım ve 2022-2023 eğitim-öğretim yılında hem TYT Türkçe hem de AYT Edebiyat çalışmaları yapmaya karar vererek bu yönde bir adım attım. İlk etapta amacım YKS kapsamında tüm konuların anlatımı yapmak ve videoyla birlikte ücretsiz olarak PDF çalışma kağıtlarını öğrencilere sunmak. Konular bittikten sonra sınava kadar soru çözümleri, etkinlikler ve short videolar ile öğrencilere bu yolda katkı sunmaya çalışacağım.

Videolarıma göz atar ve kendinize uygun bir anlatım olarak değerlendirirseniz bu yolda bana eşlik etmeniz ya da benim üniversiteye giden yolda sizlere eşlik etmeme izin vermeniz mutlu edecektir.

Rüştü Hoca

“İşi gücü taktik…” sloganıyla yıllardır bu konuda çok güzel başaran Rüştü Hoca, benim de çok beğendiğim bir anlatımla öğrencileri sürekli etkin tutmayı başarıyor. Youtube’da en çok izlenen eğitim kanalları arasında da yer alıyor kendileri. Hocamızın en güncel oynatma listesini bırakıyorum aşağıya.

Kadir Gümüş – Benim Hocam

Benim Hocam kanalında en çok sevilen ve yıllardır dersleriyle yüzbinlerce gence dokunan Kadir Gümüş, tahtada ders anlatmakta ve sanırım TYT Türkçe konularını en ayrıntılı şekilde alan hocamızdır desem yanlış bir ifade olmaz. Onun da en güzel oynatma listesini hemen şuraya bırakıyorum:

Eyüp Hoca

Youtube’da çok güzel işler yapan meslektaşlarımdan birisi de Eyüp Hoca. Enerjisine ve üretkenliğine hayran kaldığım Eyüp Hoca; ilköğretim, lise, TYT ve AYT konularında her gün yeni videolarla çok güzel bir arşiv oluşturmakta. Bakmanız için fazlasıyla değecek oynatma listesini de şuraya bıraktım:

Türkçenin Matematiği

Kanalın isminin hakkını vererek Türkçenin matematiğini kendine has kodlamalarda kavratan Gamze Hoca’nın da TYT Türkçe oynatma listesine göz atmalısınız:

TYT Türkçe Kanal Önerileri

Yukarıdaki listede Youtube’da sizlere faydası dokunacak ve üniversite yolculuğunuzda mutlaka eşlik etmeniz gereken kanalları listeledim. İzleyip karar vermek ve kendinize en uygun kanalı belirlemek sizlere kalmış. Bu noktada sizler de arkadaşlarınıza önerebileceğiniz kanalları lütfen yorum kısmında paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR
Paragraf Çözme Taktikleri

TYT Türkçe Notları PDF
AYT Edebiyat Notları PDF

7 yorum

 1. En baştaki öneri çok tanıdık geldi hocam 😂😂
  Gerçekten hepsi çok severek takip ettiğim kanallar özellikle Eyüp hocama buradan selamlar :))
  Her şey için buradan da teşekkür ederim hocam eline emeğine sağlık 🙏🏻❤️

 2. Bu yazınızda çok kıymetli öğretmenlerimize de yer verdiğiniz için teşekkür ederiz hocam 🙂 Ben de birkaç kanal önermek istiyorum
  Matematik: Mert Hoca, Cem Berk Hoca
  Kimya: Celal hoca ile kimya, Paraksilen Kimya, Görkem Şahin
  Geometri: Kenan Kara, Merkeze Teğet Geometri
  Biyoloji: Biosem, Dr.Biyoloji
  Fizik: Özcan Aykın, Fizikfinito, Vip fizik
  Coğrafya: Coğrafyanın Kodları
  Tarih: Ramazan Yetkin

 3. çok güzel kanallar var teşekkürler

 4. iyi kanal güzel

 5. ayçiçek yağı

  güzel

 6. teşekkürler

 7. yolunuz açık olsun

  güzel

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.