9.sınıf roman ünitesi, 9.sınıf edebiyat 5.ünite, 9.sınıf roman ünitesi konu anlatımı, 9.sınıf edebiyat roman ünitesi PDF, 9.sınıf edebiyat 5.ünite konu anlatımı, 9.sınıf roman ünitesi ders notları

9.SINIF EDEBİYAT ROMAN ÜNİTESİ Konu Anlatımı

9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı roman ünitesi yani 5.ünite, ikinci dönem başında öğrencilerimizin derslerde göreceği ve oldukça önemli konular içeren bir ünite olarak kabul görüyor. Roman ünitesi içinde “Roman, roman özellikleri, yapı unsurları, anlatım teknikleri ve zamir” gibi önemli konular yer almaktadır. Hem sınavlara hazırlanmanız hem de derslere daha hazırlıklı olarak girmeniz için bu ünitede yer alan tüm konuları detayları ve örnekleriyle bir araya getirerek videoda sizlere sundum.

Aşağıda sizlere sunduğum videodaki ders notlarını “9.sınıf Türk Dili ve Edebiyatı” ders kitabına uygun şekilde hazırladım yani konular tamamen Milli Eğitim Bakanlığı müfredatıyla uyumludur.

9.Sınıf Edebiyat Roman Ünitesi Hazırlık Videosu

Yukarıdaki videoda kullanmış olduğum slaytaki bilgilerden hareketle hem tekrar yapmak hem de sınav öncesinde çalışma yapmanız için “9.sınıf edebiyat roman ünitesi ders notları çalışma PDF” oluşturdum. 9.sınıf edebiyat 5.ünite PDF çalışma kağıdında, ünitedeki tüm konuların anlatımlarına yer verdim. Ayrıca her konunun altına ihtiyaç duymanız halinde tek tıkla izleyebileceğiniz video ekledim. Böylelikle ihtiyaç duyduğunuz konunun kolay bir şekilde detaylı anlatımlarına ve örneklerine ulaşabileceksiniz.

9.Sınıf Edebiyat 5.Ünite Konuları

Roman

Romanın Yapı Unsurları

Romanda Anlatım Teknikleri

Zamirler

Öğrencilerin edebiyat derslerine daha zevkli ve kolay bir şekilde çalışmaları amacıyla hazırlamış olduğum video ve PDF çalışma kağıdını arkadaşlarınızla paylaşarak onların da faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Hem video hem de video destekli özet çalışma PDF kağıdıyla ilgili her türlü yorumunuzu bizlere ulaştırabilirsiniz.

9.Sınıf Edebiyat Roman Ünitesi PDF Deniz Hoca

Sitemizde “9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ünite Çalışma” videolarını ve özet PDF çalışma kağıtlarını bulabilirsiniz. 9.sınıf edebiyat Deniz Hoca PDF dosyaları için web sitemizi takip edebilir, tüm dosyaları “Edebiyat Ders Notları Deniz Hoca PDF” bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR
PDF / Slayt
9.Sınıf Ders Konuları
TYT Türkçe 
AYT Edebiyat

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.