Askerlik Sürelerin Hizmet Puana Eklenmesi ve Dilekçesi

Memurların ve öğretmenlerin askerlik yaptıkları sürelerinin hizmet puanlarına eklenmesi yasayla belirtilmiştir. Bu maddeden yararlanmanız için ise askerlik yaptığınıza dair belgeyle birlikte kurumunuza bir dilekçe vermenizdir. 

Burada öğretmenlerin dikkat etmesi gereken husus şudur: Dilekçeyi hiçbir şekilde Milli Eğitim Müdürlüğüne hitaben yazılmayacak ve oraya verilmeyecektir. Dilekçe kadronuzun bulunduğu okula hitaben yazılacak ve oraya verilecektir. Dilekçe ve belgeler üst yazıyla beraber okul idaresi tarafından Milli Eğitim Müdürlüklerine yollanacaktır. Yazımız ve dilekçe hakkında her türlü önerinizi, sorularınızı ve yorumlarınızı sayfa altında yorum sekmesine yapmanızı rica ediyoruz.

Memurların yaptıkları askerlik hizmeti için çalıştıkları kuruma vermesi gereken dilekçeyi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

askerlik hizmet puanı ekleme dilekçesini indirmek için Tıklayınız.

Sizi ilgilendirebilecek diğer dilekçelere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz…

Memurlar İçin Hizmet Birleştirme Dilekçesi

Memurlara Yüksek Lisanstan Dolayı Yapılması Gereken Kademe İlerlemesi İçin Dilekçe

Liselerde Hazırlık Okuyan Memurlar İçin Gerekli İşlemler ve Dilekçe Örneği

Bir yorum

  1. şubat 2005- mayıs 2006 tarihleri arası 15 ay askerlik hizmetimi yapım. 1 mart 2017 tarihi itibariyle memurluğa atandım. 2 aylık aday memurum . gerek dpb gerekse başka sitelerde aday memurların atanmadan önceki hizmetleri kademe ilerlerme, maaş ve yıllık izinlere etkisi olduğu yazmaktadır. Yanlı yıllık izin konusunda farklı görüşler mevcut.
    Yıllık izinde asil ya da aday memur söz konusu değildir. memuriyete girmeden önceki hizmetleri toplamı 1 yıl var ise aday memur olsa dahi aynı yıl içinde 20 gün ücretli izin hakkı vardır diye yazıyor.
    Bu konudaki görüşünüzü ve mümkünse askerlik hizmetinin devlet memurluğundan sayılmasından doğan yıllık izin hakkımı kullanmak istiyorum . örnek dilekçe göndeririseniz sevinirim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.