Memurlar İçin Hizmet Birleştirme Dilekçesi

Memurluğa girmeden önce memur statüsünde yaptığınız çalışmaların ve dersanelerde yapılan çalışma puanlarının hizmet puanınıza eklenmesi hususunda sizlere hak verilmiştir. Bu çalışmaların puan olarak size yansıması için bir dilekçe ile bağlı olduğunuz kuruma başvurmanız gerekmektedir. Başvurudan sonra belgeleriniz daha önce çalıştığınız kuruma ve çalıştığınız ilçelerin SGK müdürlüklerine gidip onay aldıktan sonra gerekli puanlar sizin hizmet puanınıza eklenecektir. 

Burada öğretmenlerin dikkat etmesi gereken husus şudur: Dilekçeyi hiçbir şekilde Milli Eğitim Müdürlüğüne hitaben yazılmayacak ve oraya verilmeyecektir. Dilekçe kadronuzun bulunduğu okula hitaben yazılacak ve oraya verilecektir. Dilekçe ve belgeler üst yazıyla beraber okul idaresi tarafından Milli Eğitim Müdürlüklerine yollanacaktır. Hizmet birleştirme işlemlerinin biraz uzun sürmesi (bazen 4-5 ay) ve nadiren de olsa evrakların kurumlar arasında dolaşırken kaybolması gibi ihtimaller nedeniyle dilekçeyi erkenden vermeniz sizlerin yararına olacaktır. Aksi durumda yukarıdaki sebeplerden ötürü mağdur olma ihtimaliniz olabilir.Yazımız ve dilekçe hakkında her türlü önerinizi, sorularınızı ve yorumlarınızı sayfa altında yorum sekmesine yapmanızı rica ediyoruz.

Hizmet birleştirme için kurumunuza vermeniz gereken dilekçeyi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

hizmet birleştirme dilekçesini indirmek için TIKLAYINIZ

Sizi ilgilendirebilecek diğer dilekçelere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz…

Memurlara Yüksek Lisanstan Dolayı Yapılması Gereken Kademe İlerlemesi İçin Dilekçe

Liselerde Hazırlık Okuyan Memurlar İçin Gerekli İşlemler ve Dilekçe Örneği

Askerlik Sürelerin Hizmet Puana Eklenmesi ve Dilekçesi

2 yorum

  1. hizmet puanımın tekrar hesaplanmasını istiyorum dilekçe örnegi okul öncesi öğretmeniyim

  2. ………….okulunda ……….tarihleri arasında …………….öğretmeni olarak görev yaptım. Sözleşmeli öğretmen olarak yaptığım görev sürelerinin emeklilik hizmet süreme ve hizmet puanıma yansıtılarak hizmet birleştirmemin yapılması husunda;
    Gereğini bilgilgilerinize arz ederim.

    EK:Hizmet Belgesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.