Liselerde Hazırlık Okuyan Memurlar İçin Gerekli İşlemler ve Dilekçe Örneği

Liselerde hazılık okuyan memurların kademe ilerlemesi için yasayla belirlenmiş maddeler vardır. Bu maddeden yararlanıp kademenizi bir basamak ilerletebilirsiniz. Bunun için yapmanız tek gereken şey ise hazırlık okuduğunuza dair bir diploma veya belge ile  çalıştığınız kuruma dilekçe vermenizdir.

Burada öğretmenlerin dikkat etmesi gereken husus şudur: Dilekçeyi hiçbir şekilde Milli Eğitim Müdürlüğüne hitaben yazılmayacak ve oraya verilmeyecektir. Dilekçe kadronuzun bulunduğu okula hitaben yazılacak ve oraya verilecektir. Dilekçe ve belgeler üst yazıyla beraber okul idaresi tarafından Milli Eğitim Müdürlüklerine yollanacaktır. Bir diğer husus ise adaylığı kalkmamış öğretmenlerin kademe ilerlemesi Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından reddedilmektedir. Bu nedenle adaylık işlemlerinden sonra dilekçelerin verilmesini öneriyoruz. Yazımız ve dilekçe hakkında her türlü önerinizi, sorularınızı ve yorumlarınızı sayfa altında yorum sekmesine yapmanızı rica ediyoruz.

Liselerde hazırlık okuyan memurların çalıştıkları kuruma vermeleri gereken dilekçe örneğini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Liselerde Hazırlık Okuyanların vermesi gereken dilekçeyi indirmek için TIKLAYINIZ

Sizi ilgilendirebilecek diğer dilekçelere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz…

Memurlar İçin Hizmet Birleştirme Dilekçesi

Memurlara Yüksek Lisanstan Dolayı Yapılması Gereken Kademe İlerlemesi İçin Dilekçe

Askerlik Sürelerin Hizmet Puana Eklenmesi ve Dilekçesi

2 yorum

  1. tşk

  2. teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.