9.sınıf edebiyat tiyatro ünitesi, 9 edebiyat tiyatro ünitesi, 9 tiyatro ünitesi, tiyatro ünitesi 9 edebiyat, tiyatro ünitesi 9.sınıf

9.SINIF EDEBİYAT TİYATRO ÜNİTESİ Konu Anlatımı

9.sınıf Türk Dili ve Edebiyatı tiyatro ünitesi, yani 6.ünite ikinci dönemde öğrencilerimizin ilk sınavlarında sorumlu oldukları konuları içermektedir. Bu ünitede “Tiyatro hakkında bilgi, tiyatro türleri ve terimleri ile dil bilgisi konusu olarak zarfları” ele alıyoruz. Aslında diğer ünitelerle kıyaslandığında tiyatro ünitesi konu kapsamı olarak daha sınırlı ve kolay gibi düşünülebilir.

Öğrencilerin derslerine hem hazırlık yapmaları hem de konularla ilgili eksiklerini gidermesi amacıyla  9 edebiyat tiyatro ünitesi videosunu hazırlayarak sizlere sunmak istedim. Aşağıdaki videoda 6.üniteye ait tüm konuları tek seferde izleyebilir ve konuların en önemli noktalarını kavrayabilirsiniz.

9.Sınıf Edebiyat Tiyatro Ünitesi Hazırlık Videosu

Aşağıda sizlere sunduğum videodaki tiyatro ders notlarını, “9.sınıf Türk Dili ve Edebiyatı” ders kitabına uygun şekilde hazırladım yani konular tamamen Milli Eğitim Bakanlığı müfredatıyla uyumlu olduğundan derslerinize ve sınavlarınıza bu notlar üzerinden hazırlanabilirsiniz.

9.sınıf tiyatro ünitesi videosunda kullanmış olduğum slaytı ve bu slayttaki bilgilerden hareketle en önemli noktaların altını çizerek oluşturduğum “9.sınıf edebiyat tiyatro ünitesi ders notları çalışma PDF” çalışma kağıdını da sizlerle paylaşmak istiyorum. 9.sınıf 6.ünite PDF çalışma kağıdında, ünitedeki tüm konuların detaylı anlatımlarına yer verdim. Ayrıca ihtiyaç duymanız halinde çalışma kağıdındaki notların altına birer video linki ekledim. Böylelikle konu hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğunuzda tek tıkla ilgili konunun en ayrıntılı anlatımlarına ve konu örneklerine ulaşabileceksiniz.

9.Sınıf Edebiyat 6.Ünite (Tiyatro) Konuları

Tiyatro

Tiyatro Türleri
Trajedi
Komedi
Dram

Tiyatro Terimleri

Zarflar

Yukarıda da gördüğünüz gibi 6.ünitede sorumlu olduğunuz konu sayısı oldukça sınırlı ve giriş seviyesinde olduğundan kolayca anlaşılacak bir ünite. Bu nedenle sizlere tavsiyem yukarıdaki videoyu seyrettikten sonra PDF çalışma kağıdını indirip birkaç kez genel tekrar yapmanız. Böylelikle bu ünitedeki kazanımları kolaylıkla edinebilirsiniz.

Öğrencilerin edebiyat derslerine daha zevkli ve kolay bir şekilde çalışmaları amacıyla hazırlamış olduğum video ve PDF çalışma kağıdını arkadaşlarınızla paylaşarak onların da faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Hem video hem de video destekli tiyatro ünitesi özet çalışma PDF kağıdıyla ilgili her türlü yorumunuzu bizlere ulaştırabilirsiniz.

9.Sınıf Edebiyat Tiyatro Ünitesi PDF Deniz Hoca

Sitemizde “9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ünite Çalışma” videolarını ve özet PDF çalışma kağıtlarını bulabilirsiniz. 9.sınıf edebiyat Deniz Hoca PDF dosyaları için web sitemizi takip edebilir, tüm dosyaları “Edebiyat Ders Notları Deniz Hoca PDF” bağlantısından ulaşabilirsiniz.

9.Sınıf Edebiyat Ünite Çalışmaları ve PDF

9.Sınıf Edebiyat Şiir Ünite Çalışması
9.Sınıf Edebiyat Masal-Fabl Ünite Çalışması
9.Sınıf Edebiyat Roman Ünite Çalışması

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR
PDF / Slayt
9.Sınıf Ders Konuları
TYT Türkçe 
AYT Edebiyat

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.